Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... suspendare judecata
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

suspendare judecata

daca un proces se suspenda ca urmare a neprezentarii partilor la proces, ce se intampla cu amenda pe care a primit-o reclamantul procesului verbal ?
executarea ei va ramine suspendata pina la interventia perimarii. din aceasta cauza nu uitati sa depuneti cerere de repunere pe rol a dosarului intr-un termen de 1 an de zile de la data suspendarii, altfel perimarea va anula actele procedurale efectuate si pv devine titlu executoriu.