Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... admitere magistratura-2009
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

admitere magistratura-2009

buna seara ...tuturor!
as avea si eu o intrebare...nu prea potrivita pentru acest moment...dar...totusi: stie cineva cand se vor mai face inscrieri pentru inm?sau..in ce perioada se va da examen?
multumesc anticipat!
Incearca in perioada lunii iunie 2009 la Tribunalul din localitatea de domiciliu.
Informatiile de inscriere le gasesti postate pe site-ul www.inm.ro Ne intalnim la examen. Sunt din Buzau
Have a nice evening !
ANDREW ADAM, utilizator
In 2007 si 2008, examenul de admitere la INM s-a organizat la sfarsitul lunii august - inceputul lunii septembrie.
Oricum cu 60 de zile inainte de data concursului vor fi facute publice data, locul, modul de desfasurare a concursului, calendarul de desfasurare, numarul de locuri scoase la concurs, taxa de inscriere, tematica si bibliografia concursului.
totusi cam cate locuri s-ar prefigura pt 2009 ?
cate au fost pt 2008, pana la urma ?
nici macar nu s-a terminat examenul din 2008, nici macar nu se stie cate locuri se ocupa din cele 160 scoase anul acesta. darmite la anul... :fight:
dislexic a scris:

nici macar nu s-a terminat examenul din 2008, nici macar nu se stie cate locuri se ocupa din cele 160 scoase anul acesta. darmite la anul... :fight:

:D