Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Revisal la sediul prestatorului sau angajatorului?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Revisal la sediul prestatorului sau angajatorului?

Sunt prestator de servicii de completare si transmitere Revisal si abia am inceput activitatea. Intrebare pentru cei cu experienta: Voi cum ati procedat: completati si transmiteti Revisal la sediul fiecarui client sau aveti la sediul propriu un Revisal in care ati inscris toate firmele cu care colaborati?

HG 500/2011
Art. 7
Registrul se pastreaza in forma electronica la sediul angajatorului si, dupa caz, la sediul sucursalei, agentiei, reprezentantei sau al altor asemenea unitati fara personalitate juridica, care au delegata competenta infiintarii registrului.

Prestatorii de servicii nu sunt nominalizati deoarece nu au delegata competenta infiintarii registrului ei fiind operatorii de date.
zpavel_alia a scris:

Sunt prestator de servicii de completare si transmitere Revisal si abia am inceput activitatea. Intrebare pentru cei cu experienta: Voi cum ati procedat: completati si transmiteti Revisal la sediul fiecarui client sau aveti la sediul propriu un Revisal in care ati inscris toate firmele cu care colaborati?

Revisal-ul, potrivit HG nr.500/2011, se pastreaza in format electronic la sediul angajatorului si nu la sediul prestatorului ... asadar , completarea si inregistrarea in registru trebuie sa se faca la sediul angajatorului ...