Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cale de atac
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cale de atac

Va rog mult, dați-mi un sfat in concordanta cu carul legal.
Problema e următoarea:
1. Am făcut contestație în anulare pentru procedura de citare incompleta și dosarul a fost repus pe rol.
2. Având în vedere ca la primul termen, procedura de citare iar nu a fost completa, am solicitat strămutarea cauzei.
3. Intre timp am ajuns la concluzia ca puteam face și recurs și cerere de revizuire.

Întrebarile in acest context sunt
I - până la următorul termen la care anunț strămutarea pot cere revizuirea hotărârii judecătorești,
II - sau mai pot face recurs dacă am cerut deja stramutarea?
Am citit ca cererea de revizuire a unei hotărâri definitive ajunge la procuror.
Pot cere si strămutarea cererii de revizuire?