avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 527 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cale de atac
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cale de atac

Va rog mult, dați-mi un sfat in concordanta cu carul legal.
Problema e următoarea:
1. Am făcut contestație în anulare pentru procedura de citare incompleta și dosarul a fost repus pe rol.
2. Având în vedere ca la primul termen, procedura de citare iar nu a fost completa, am solicitat strămutarea cauzei.
3. Intre timp am ajuns la concluzia ca puteam face și recurs și cerere de revizuire.

Întrebarile in acest context sunt
I - până la următorul termen la care anunț strămutarea pot cere revizuirea hotărârii judecătorești,
II - sau mai pot face recurs dacă am cerut deja stramutarea?
Cel mai recent răspuns: justlegal , utilizator 15:09, 4 Octombrie 2011
Am citit ca cererea de revizuire a unei hotărâri definitive ajunge la procuror.
Pot cere si strămutarea cererii de revizuire?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Eroare judiciara windwolf35 windwolf35 va rog frumos sa ma ajutati cu un sfat bun....in urma cu 10 ani se comite o grava eroare judiciara impotriva mea de catre justitie in sensul ca am fost judecat ... (vezi toată discuția)
Cai de atac...ce urmeaza? nelu_nedi nelu_nedi Buna ziua, Am facut o plingere penala impotriva unei persoane la parchet,iar acesta a dat ca solutie neinceperea urmariri penale, m-am adresat prim ... (vezi toată discuția)
Citare gresita justlegal justlegal Stimati avocati, va rog sa imi dati un sfat. La 3 luni dupa pronuntarea respingerii unei plangeri impotriva unei rezolutiei am vazut ca procedura de citare nu ... (vezi toată discuția)