avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 845 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cum se procedeaza la ITM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cum se procedeaza la ITM

Eu am mai multe firme care au aceiasi angajati din anii precedenti si sunt transmisi la ITM pe vechiul REVISAL, nu inteleg acum trebuie sa iau alta parola si sa-i retransmit pe noul Revisal, sau cei care ii angajez de acum. Va rog sa ma lamuriti ca de fapt eu lucrez contabilitate iar uneori fac si acest lucru.
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:32, 2 Octombrie 2011
In primul rand, pentru a putea opera in Revisal versiunea 5.0.6.010 ca prestator de servicii, trebuie sa va inregistrati la ITM de care apartine clientul dvs,, in speta angajatorul.
In versiunea noua se trec toti salariatii activi la data operarii, nemaifolosindu-se din acel moment vechea versiune. Termen limita 31.10.2011.
In noul Revisal trebuie operate toate datele cerute, conform HG 500/2011.
Ultima modificare: Duminică, 2 Octombrie 2011
Cornelia Tulpan, Contabil
val54 a scris:

Eu am mai multe firme care au aceiasi angajati din anii precedenti si sunt transmisi la ITM pe vechiul REVISAL, nu inteleg acum trebuie sa iau alta parola si sa-i retransmit pe noul Revisal, sau cei care ii angajez de acum. Va rog sa ma lamuriti ca de fapt eu lucrez contabilitate iar uneori fac si acest lucru.
Multumesc.


Daca nu ati efectuat pana acum transmiterea noii versiuni a REVISAL-ului , incercati sa vedeti daca va merge parola veche pe noua versiune ... daca da, atunci faceti trasnmiterea pe aceasta parola.

Daca nu va merge parola, atunci odata cu solicitarea de a obtine o noua parola , se merge si cu suportul magnetic pentru a fi transmis REVISAL-ul in noua versiune.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Revisal hg 500/2011 gabyradu gabyradu Salutari! Problema mea esta ca am obtinut de la ITM \"utilizator si parola\" pentru 4 societati dar nu ma pot autentifica dacat pe versiunea veche (XML), iar ... (vezi toată discuția)
Angajat nou in revisal monik09 monik09 in situatia unui nou angajat, pot trece datele in Revisal in varianta veche, urmand apoi la preluare date in versiune noua, sa trec salariul cel tarziu pana ... (vezi toată discuția)
Transmitere revisal julia_chi julia_chi Stie cineva daca pentru transmiterea noului format al Revisal trebuie o noua parola? Pe noua pagina de transmitere nu imi recunoaste parola. (vezi toată discuția)