Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cum se procedeaza la ITM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cum se procedeaza la ITM

Eu am mai multe firme care au aceiasi angajati din anii precedenti si sunt transmisi la ITM pe vechiul REVISAL, nu inteleg acum trebuie sa iau alta parola si sa-i retransmit pe noul Revisal, sau cei care ii angajez de acum. Va rog sa ma lamuriti ca de fapt eu lucrez contabilitate iar uneori fac si acest lucru.
Multumesc.
In primul rand, pentru a putea opera in Revisal versiunea 5.0.6.010 ca prestator de servicii, trebuie sa va inregistrati la ITM de care apartine clientul dvs,, in speta angajatorul.
In versiunea noua se trec toti salariatii activi la data operarii, nemaifolosindu-se din acel moment vechea versiune. Termen limita 31.10.2011.
In noul Revisal trebuie operate toate datele cerute, conform HG 500/2011.
Cornelia Tulpan, Contabil
val54 a scris:

Eu am mai multe firme care au aceiasi angajati din anii precedenti si sunt transmisi la ITM pe vechiul REVISAL, nu inteleg acum trebuie sa iau alta parola si sa-i retransmit pe noul Revisal, sau cei care ii angajez de acum. Va rog sa ma lamuriti ca de fapt eu lucrez contabilitate iar uneori fac si acest lucru.
Multumesc.

Daca nu ati efectuat pana acum transmiterea noii versiuni a REVISAL-ului , incercati sa vedeti daca va merge parola veche pe noua versiune ... daca da, atunci faceti trasnmiterea pe aceasta parola.

Daca nu va merge parola, atunci odata cu solicitarea de a obtine o noua parola , se merge si cu suportul magnetic pentru a fi transmis REVISAL-ul in noua versiune.