Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Termen revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Termen revisal

Buna ziua,

Imi poate spune cineva si mie pana cand este termenul limita pentru transmiterea noului revisal cf hg 500, din cate stiu io in termen de 90 de zile de la aprobarea acstei legi, poate cineva sa imi confirme.

Va multumesc!
Va confirm eu , 30 Octombrie 2011
Termenul de 90 de zile este pentru transmiterea salariilor si sporurilor .... Intr-un comunicat dat de catre Inspectia Muncii se precizeaza ca, completarea, respectiv înregistrarea în registru a elementelor prevăzute la art. 3 alin. (2) din HG nr. 500/2011 se face în termenele prevăzute la art. 4 din acelaşi act normativ cu precizarea că salariul, sporurile şi cuantumul acestora se completează şi pentru contractele individuale de muncă deja înregistrate, în termen de 90 de zile de la data intrării în vigoare a prezentei hotărâri.