Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... modificari sporuri - REVISAL
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

modificari sporuri - REVISAL

Sporurile salariale din statul de plata aferent lunii august 2011 difera fata de cele ale lunii septembrie 2011. Trimit registrul electronic in octombrie. Trebuie sa trimit doua registre?:O in aceeasi zi...
Multumesc,

Puteti trimite un singur registru ... faceti mai intai modificarea aferenta lunii august si apoi modificarea aferenta lunii septembrie ...
Asa am sa fac.
Sa inteleg ca "registrul" trebuie sa contina toate modificarile care au avut loc dupa 01.08.2011?!
Multumesc.
Da, toate modificarile aparute dupa 01.08.2011 in timpul executarii unui c.i.m. trebuie sa apara in REVISAL.
Daca depun revisalul saptamana aceasta inseamna ca il pot trimite doar cu modificarile pentru luna august 2011 pentru ca pentru luna sept 2011 am termen de maxim 20 zile de la data modificarilor.Modificarile pentru o luna le consideram a se realiza in ultima zi a lunii respective? Adica pentru sept. duc modificarile pana pe data de 19.10.2011, pentru oct. pana pe data de 19.12.2011 si tot asa?
Ati spus corect "termen maxim". Orice modificare se poate comunica in maxim 20 de zile de la producerea ei. Asadar puteti trimite august si septembrie.