Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Cerere rezervare denimire ong
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Cerere rezervare denimire ong

Buna ziua , ma poate ajuta si pe mine cineva ca nu imi dau seama cum trebuie exact completata cererea de rezervare a denumirii unui ong ,

CERERE
Pentru acordarea disponibilitatii denumirii
1. Solicitantul:
- Numele/Denumirea ..........Numele meu?.
- Domiciliul/Sediul .............Adresa dupa buletin............
2. Categoria de persoana juridica fara scop patrimonial (asociatie, fundatie, federatie) pentru care se solicita verificarea ...............
3. Denumirea a carei verificare se solicita ............................
4. Temeiul juridic al cererii: Ordonanta Guvernului nr. 26/2000
5. Tariful achitat ........... lei, conform [nr. chitanta] .............
6. Data
7. Semnatura solicitantului

Va multumesc.

Exista formulare tipizate la registratura Ministerului Justitiei.
Alex_Munteanu a scris:

Exista formulare tipizate la registratura Ministerului Justitiei.

mi-ar fi mai usor daca m-ar ajuta cineva
[ link extern ]

La adresa de mai sus gasiti modelul.
Am inteles dar la Nume/denumire trebuie numele meu si numele asociatiei? Si la adresa/sediu ce trebuie ... adresa mea?
Se trece la pct.1 numele si adresa dvs , adica a celui care solicita rezervarea denumirii ...