Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Recuperare Plati Facultate
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Recuperare Plati Facultate

Am platit un avans in 2009 pentru a sustine Lucrarea de Dizertatie la master dar am renuntat sa mai sustin din cauza unor probleme.Am fost de curand sa retrag avansul pe baza chitantei dar mi s-a spus ca aceasta este valabila un an desi nu mi se specifica acest lucru in nici un act semnat cu facultatea.]
Exista vreo posibilitate sa recuperez acei bani deoarece, repet, nu am beneficiat de nici un serviciu iar ei probabil s-au folosit de banii mei.
Va multumesc si astept un raspuns urgent.
Cu respect,
Claudiu Boboc
Nu cred ca veti mai putea sa ii recuperati , deoarece , se considera ca a-ti fost hoatarit sa urmati masterul altminteri nu a-ti fi depus acei bani la casierie . Dar mergeti totusi si faceti o cerere la facultate si specificati ceea ce a-ti spus aici , ca nu a-ti beneficiat de orele pentru care a-ti depus acei bani cu titlul de taxa .
Nu va mai puteti recupera banii. In momentul in care ati achitat, ati fost de acord cu clauzele mentionate in contractul incheiat la inceputul studiilor de master.
Taxa nu reprezinta plata studiilor, ci avansul pent
Avansul pentru sustinerea examenului de disertatie...am inteles.
fiind vorba de acest fapt, se mai pot recupera banii?Multumesc.