Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... modificare salariu
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

modificare salariu

buna ziua. lucrez intro institutie publica si ca urmare a schimbarii statutului din personal contractual in functionar public cuantumul salariului a scazut . As dori sa stiu daca exista vreo prevedere legala in care sa se specifice ca in asemenea situatii sa raman cu salariul mai mare? multumesc
Nu, pentru ca se aplica grila unica de salarizare.