avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 519 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Roman arestat in Germania
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Roman arestat in Germania

buna ziua. as vrea sa fiu si eu ajutata de cineva care intradevar stie ce as putea sa fac>sotul meu este in germania ,iar eu nu stiu nimic de el de 10 zile ,nu pot sa nu imi fac griji pt ca am fost sunata de el in dimineata zilei de 25 sept si mi a spus ca este arestat timp de 10 zile pentru a fii judecat.mai multe nu stiu despre el si despre ceea ce s a intamplat!cum as putea sa aflu ce este cu el?cum se calculeaza cele 10 zile de arest?i se da voie sa isi anunte familia dupa ce este judecat?cum aflu mai multe despre ce se intampla?va multumesc
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 10:52, 10 Mai 2021
Incercati sa luati legatura cu ambasada Romaniei din Germania sau cu Ministerul Afacerilor Externe.
nu stiti in ce oras se afla?cu ambasada nu rezolvati nic va spun din experienta propie.angajati un avocat,in cazul meu nu a avut dreptul de a ma suna dupa proces. va urez succes si multa rabdare ca chiar aveti nevoie
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Consultați un avocat, fie din Germania fie din România, pentru a efecuta demersuri in buna soluționate a situației sotului dvs.
Separat, contactați instituția care il are in custodie pe soțul dvs., pentru a vă comunica modalitatea in care vi se permite sa luati legatura cu acesta.
Avocatul poate obține aceste informații în mod legal.
Fara avocat nu se rezolva aceste probleme.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Arestat în germania Anca DDAVIDESCU Anca DDAVIDESCU Bună ziua! Fratele meu este arestat în Germania de 2 luni ! Nu știm nimic de atunci (am primit doar o înștiințare ca a fost arestat atunci). Acum ... (vezi toată discuția)
Furt in germania Clătite americane 1 Clătite americane 1 Furt in Germania Bună ziua. Am și eu va rog o nelămurire și tot odată o incertitudine. Acum 10 zile m-a sunat soțul meu și mi-a zis ca l-a arestat. ... (vezi toată discuția)
Furt si arestare in germania aly234 aly234 buna seara.. va rog din suflet sa mi cititi msajul si sa ma ajutati daca este posibil cu un sfat ..sunt f disperata ..acum 2 luni sotul meu cu inca 2 prieteni ... (vezi toată discuția)