Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general deductibilitate tva achizitii auto
Discuție deschisă în Contabilitate în general

deductibilitate tva achizitii auto

buna ziua,
va rog sa imi confirmati faptul ca este deductibil tva-ul la factura de achizitie auto , in situatia in care achizitia o am inregistrata in luna iunie de exemplu , iar agentul comercila il angajez in luna septembrie .
am gresit ca am dedus tva -ul din factura de achizitie?
multumesc anticipat.

Daca ati achizitionat autoturismul pentru un angajat, in vederea deplasarii de la si la locul de munca, Da, ati gresit cu deductibilitatea TVA-ului. Alti angajat nu aveati atunci?