Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Achizitie directa.
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Achizitie directa.

Cum se face evaluarea contractului la achizitia directa ? Pot fi prelungite contractele incheiate in baza ach. directe pe inca 4 luni in urmatorul an? Se face evaluarea si pentru cele 4 luni?
Pot fi prelungite doar daca la estimarea valorii contractelor s-au luat in calcul si cele 4 luni din anul urmator iar valoarea cumulata nu depaseste pragul prevazut de art. 19 din OUG 34/2006.