Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... anvelopare termica
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

anvelopare termica

A aparut legea scutirii timp de 7 ani de impozit ptr anveloparea termica a apartamentelor?
Ce acte sunt necesare?
@peugen, mergeti la primaria de care apartineti si solicitati lamuriri privind documentatia pentru anvelopare si cea de scutire impozit.
OG.29/2000 a fost abrogata cu O.22/2008 publicata in MOF 628/2008 rezultand o confuzie in interpretarea Codului Fiscal.
Legea 158/2011, pentru aprobarea OUG18/2009 privind reabilitarea blocurilor, dadea posibilitatea scutirii de impozit.
Ordonanta 30/2011, privind modificarea si completarea Codului Fiscal, la art.I, pct.89 face referire la completarea CF cu doua aliniate, in care se mentioneaza ca poti fi scutit de impozit, asa cum era prevazut in L.153 si 158/2011.
Ordonanta 30/2011 la art.II, alin 4 mentioneaza ca art.I, pct. 89 se aplica incepand cu data de 01.10.2011.
Tot Ordonanta 30/2011 la art.V face mentiunea ca la data intrarii in vigoare a acestei ordonante se abroga art.35, alin.2 din Legea 153/2011 si art. 27 1 din Legea 158/2011.
Apare iar confuzie.
multumesc frumos de raspunsuri