avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 709 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract per determinata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract per determinata

Va rog daca ma poate ajuta cineva cu un raspuns referitor la un contract pe perioada determinata care a expirat pe data de 18 septembrie 2011 si am uitat sa-l prelungesc.:(( #-o
Cum este mai bine sa-i fac modificarea?
- In revisalul vechi, sa-l transform in contract pe perioada nedeterminata? sau
- In revisalul nou, cand il preiau sa introduc manual modificarea si sa-i transform contractul in perioada nedeterminata?
Multumesc :help:
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:48, 6 Octombrie 2011
termenul de incheiere al unui act aditional de prelungire/definitivare este de 20 de zile lucratoare de la data aparitiei modificarii, asa ca astazi sunteti in termen.
termenul de raportare in revisal este de 19 zile lucratoare asa ca sunteti si in acest caz in termen.

revisalul nou l-ati raportat?
1. daca da atunci nu puteti face modificarea decat in revisalul nou
2. daca nu faceti modificarea in revisalul vechi si se va prelua automat cand faceti conversia in revisalul nou
Multumesc din suflet pentru raspuns. Am sa-i fac modificarea in cel vechi, ca nu l-am transmis inca pe cel nou. :)
Modificarile la c.i.m. aparute dupa 01.08.2011 trebuie sa fie facute in versiunea noua a REVISAL-ului , de la 01.08.2011 HG nr.161/2006 este abrogata ....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Revisal - preluare date din versiuna veche sau introducerea manuala? Elssa Elssa Buna ziua, As vrea ca in versiunea noua Revisal sa introduc eu toti salariatii unul cate unul nu sa preiau din vechea baza deoarece altcineva s-a ocupat ... (vezi toată discuția)
Revisal (1) GGP GGP La rubrica \"data la care produce efecte\" cum e corect sa completam? Data de acum de cand completex revisalul asta nou sau data de la ultima modificare ... (vezi toată discuția)
Revisal - probleme de functionare si de completare Cornel  Vasile Cornel Vasile Vin cu rugamintea la toti cei care folosesc acest program sa posteze in acest topic probleme legate de functionarea versiunii noi a Revisal-ului , precum si ... (vezi toată discuția)