Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract per determinata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract per determinata

Va rog daca ma poate ajuta cineva cu un raspuns referitor la un contract pe perioada determinata care a expirat pe data de 18 septembrie 2011 si am uitat sa-l prelungesc.:(( #-o
Cum este mai bine sa-i fac modificarea?
- In revisalul vechi, sa-l transform in contract pe perioada nedeterminata? sau
- In revisalul nou, cand il preiau sa introduc manual modificarea si sa-i transform contractul in perioada nedeterminata?
Multumesc :help:
termenul de incheiere al unui act aditional de prelungire/definitivare este de 20 de zile lucratoare de la data aparitiei modificarii, asa ca astazi sunteti in termen.
termenul de raportare in revisal este de 19 zile lucratoare asa ca sunteti si in acest caz in termen.

revisalul nou l-ati raportat?
1. daca da atunci nu puteti face modificarea decat in revisalul nou
2. daca nu faceti modificarea in revisalul vechi si se va prelua automat cand faceti conversia in revisalul nou
Multumesc din suflet pentru raspuns. Am sa-i fac modificarea in cel vechi, ca nu l-am transmis inca pe cel nou. :)
Modificarile la c.i.m. aparute dupa 01.08.2011 trebuie sa fie facute in versiunea noua a REVISAL-ului , de la 01.08.2011 HG nr.161/2006 este abrogata ....