Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... concubinaj
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

concubinaj

buna stimati am si eu o hntrebare am un baetel de 1 an si si barbatul cu care am copilul ma dat afara din casa si ma dus la alt cineva adica la o matusa la care stau momentan si ea mea zis ca ma tine phna la primavara dupa aia ma da afara nu stiu ce sa fac me frica ca ma da hn instanta si hmi ea copilu ca nu am nici o posibilitate sa ma judec cu el astept raspus va rog.danela bt
Daca nu veti avea conditiile necesare cresterii copilului instanta probabil ca va stabili ca domiciliul minorului sa fie la tata iar custodia va fi comuna conform codului civil.
Alexandru Munteanu, Avocat
dar eu hmi doresc sa hl am lhnga mine daca el hsi iubea copilul mu ma da dia afara din casa cu copil cu tot nu ma lasa sa vorbesc cu nimeni nici macar cu parinti mei si cu frati mei am uitat sa va zic are si sotie si a zis ca ma ea pe mine ca devorseaza de eea si ma ea pe mime eu am doar 19 ani si el are 57 de ani astept raspus va rog.
Instanta judeca avand interesul superior al copilului iar interesul general superior al copilului este sa traiasca si sa ceasca in conditii bune, deci trebuie sa aveti un imobil in care sa creasca, venituri permanente si o conduita buna.
Daca v-a dat afara cu copil cu tot , apelati la parintii dvs , la frati sa va ajute sa va ia de acolo