avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1008 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... REVISAL
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

REVISAL

Buna,
recent am introdus datele necesare pentru revisal, in revisalul vechi. Atunci cand am vrut sa le trec in cel nou, am constatat ca nu mai pot sa intru in cel nou, chiar daca parola si codul fiscal au fost introduse corect. Mentionez ca nu am avut introduse pana acum nici un fel de date, deoarece nu a trebuit, e vb de un angajat cu 2 ore pe zi, iar angajarea este din aprilie 2010.
Ma poate ajuta cineva cu o informatie ce ar treb
ui sa fac? Incepand din 1.11.11 voi putea fi sanctionat daca nu am datele si in revisal-ul nou. Multumesc tuturor celor care imi dau o sugestie.
Cel mai recent răspuns: danlpl , utilizator 17:16, 9 Octombrie 2011
Daca pentru transmiterea online pentru noua versiune nu functioneaza cu datele contului activate pentru vechea versiune,trebuie sa faceti prima depunere la ghiseele ITM.
danlpl a scris:

Buna,
recent am introdus datele necesare pentru revisal, in revisalul vechi. Atunci cand am vrut sa le trec in cel nou, am constatat ca nu mai pot sa intru in cel nou, chiar daca parola si codul fiscal au fost introduse corect. Mentionez ca nu am avut introduse pana acum nici un fel de date, deoarece nu a trebuit, e vb de un angajat cu 2 ore pe zi, iar angajarea este din aprilie 2010.
Ma poate ajuta cineva cu o informatie ce ar treb
ui sa fac? Incepand din 1.11.11 voi putea fi sanctionat daca nu am datele si in revisal-ul nou. Multumesc tuturor celor care imi dau o sugestie.




Daca ati avut parola pentru vechea versiune a REVISAL-ului si nu va functioneaza pe noua versiune de transmitere online , atunci pentru obtinerea unui cont nou functiona - parola si user -l, sunteti obligati sa efectuati prima depunere a Revisalului la ghiseele ITM.
Contul trebuie sa fie functional instant dupa eliberarea parolei la ITM, deoarece nu se mai transmite un mail de activare.

Pana la aceasta data sunteti obigat sa transmiteti salariile si sporurile in noua versiune a REVISAL-ului, in caz contrar riscati sa fiti sanctionat.
Ultima modificare: Duminică, 9 Octombrie 2011
Cornel Vasile, Consilier juridic
Multumesc mult pentru cele 2 raspunsuri, am sa merg saptamana aceasta la ITM pentru depunere la ghiseu.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Revisal ContSters170028 ContSters170028 Buna ziua, am descarcat noua varianta a revisal-ului, o sa merg la ITM sa obtin parola si nume utilizator ( pentru a putea trimite revisal-ul on-line). Ce ... (vezi toată discuția)
Revisal 2011 Calinus Calinus Buna ziua.Sunt nou venita pe forum si as dori sa-mi spuneti daca pana acuma nu am operat deloc in noua versiune de revisal e vreo problema?lucrez la o fabrica ... (vezi toată discuția)
Transmitere revisal julia_chi julia_chi Stie cineva daca pentru transmiterea noului format al Revisal trebuie o noua parola? Pe noua pagina de transmitere nu imi recunoaste parola. (vezi toată discuția)