Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

revisal

Buna ziua, am descarcat noua varianta a revisal-ului, o sa merg la ITM sa obtin parola si nume utilizator ( pentru a putea trimite revisal-ul on-line).
Ce date trebuie sa apara in el? Intreb asta deoarece vreau sa preiau datele din cel vechi in cel nou (si in cel vechi sunt pers care nu mai lucreaza - sunt cu CM incheiat).
Va multumesc!
Buna.
In momentul in care faci preluare din cel vechi, cel nou iti preia doar angajatii cu CM activi, cei care sunt cu decizii de incetare nu mai sunt preluati. Dupa ce faci preluarea trebuie sa faci verificarea fiecarui salariat in parte in ceea ce priveste corectitudinea datelor de indentificare, si se mai introduce salariu de baza, asa cum este prevazut in contractul de munca, si mai trebuiesc introduse sporurile . Sporurile nu se trec procentual, ci ca suma, adica daca ai 20 % spor de vechime, aplici sporul la salariu da baza asa cum este el prevazut in contractul de munca (salariu de baza poate fi diferit de la luna la luna).
Sper ca ti-am fost de ajutor.
Am inteles acum, va multumesc mult de tot pentru informatii.
O zi buna.
Pentru obtinerea unui cont nou functional parola si user -, sunteti obligati sa efectuati prima depunere a Revisalului la ghiseele ITM, in conditiile in care parola obtinuta entru vechea versiune nu va functioneaza pe noua versiune.