avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 729 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua!
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua!

Ptr pozitia de economist este in regula daca am trecut codul cor de la contabil???
nu am gasit cod cor economist.....

Si inca ceva versiunea veche de revisal pana cand se mai poate utiliza?

Multumesc!
O zi buna!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:57, 9 Octombrie 2011
Pentru economist exista coduri COR , si anume:
244101 consilier/expert/inspector/referent/economist în management
244104 consilier/expert/inspector/referent/economist în comerţ şi marketing
244103 consilier/expert/inspector/referent/economist în economia mediului
244102 consilier/expert/inspector/referent/economist în economie generală
244106 consilier/expert/inspector/referent/economist în gestiunea economică
244105 consilier/expert/inspector/referent/economist în relaţii economice internaţionale

Toate modificarile aparute la c.i.m. trebuie sa fie transmise in versiune anoua, intrucat HG nr.161/2006 a fost abrogata la 01.08.2011 ...

HG nr.500/2011 prevede ca, completarea, respectiv înregistrarea în registru a elementelor prevăzute la art. 3 alin. (2) se face în termenele prevăzute la art. 4 din acelaşi act normativ cu precizarea că salariul, sporurile şi cuantumul acestora se completează şi pentru contractele individuale de muncă deja înregistrate, în termen de 90 de zile de la data intrării în vigoare a prezentei hotărâri.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cod cor kittycriss kittycriss Am terminat Fac de stiinte economice, sunt licentiat economist si nu stiu in ce cod COR ar trebui sa ma incadrez pentru funstia de economist la o S.C. (vezi toată discuția)
Ocupatie cor mikitud mikitud buna seara sunt nedumerita in leg.cu ocupatiiledin COR. de exemplu un economist cu studii superioare ,incadrat ca economist in ctr.de munca,unde se ... (vezi toată discuția)
Codul ocupatilor piticul piticul daca ma ajuta cineva sa gasesc codul pentru REFERENT -cu studii superioar mai bine zis pentru toate tipurile de referent cu studii superioare MULTUMESC (vezi toată discuția)