Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua!
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua!

Ptr pozitia de economist este in regula daca am trecut codul cor de la contabil???
nu am gasit cod cor economist.....

Si inca ceva versiunea veche de revisal pana cand se mai poate utiliza?

Multumesc!
O zi buna!
Pentru economist exista coduri COR , si anume:
244101 consilier/expert/inspector/referent/economist în management
244104 consilier/expert/inspector/referent/economist în comerţ şi marketing
244103 consilier/expert/inspector/referent/economist în economia mediului
244102 consilier/expert/inspector/referent/economist în economie generală
244106 consilier/expert/inspector/referent/economist în gestiunea economică
244105 consilier/expert/inspector/referent/economist în relaţii economice internaţionale

Toate modificarile aparute la c.i.m. trebuie sa fie transmise in versiune anoua, intrucat HG nr.161/2006 a fost abrogata la 01.08.2011 ...

HG nr.500/2011 prevede ca, completarea, respectiv înregistrarea în registru a elementelor prevăzute la art. 3 alin. (2) se face în termenele prevăzute la art. 4 din acelaşi act normativ cu precizarea că salariul, sporurile şi cuantumul acestora se completează şi pentru contractele individuale de muncă deja înregistrate, în termen de 90 de zile de la data intrării în vigoare a prezentei hotărâri.