avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 905 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Recuperare Grupa 1 de munca S.N. TRANSPORT FEROVIAR DE ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Recuperare Grupa 1 de munca S.N. TRANSPORT FEROVIAR DE MARFÃ CFR MARFÃ S.A. -SUCURSALA TRANSILVANIA- CLUJ NAPOCA

Din anul 2001 nu se mai recunoaste grupa 1 de munca angajatilor de la sucursala cfr cluj.Care sunt motivele? Am actionat in judecata compania pentru recuperarea grupei de munca,sunt sanse pentru castigarea procesului?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 09:22, 25 Februarie 2012
Despre castigarea sau pierderea unui proces nu va poate spune ce sanse aveti ...totul depinde de probele administrate in acel litigiu care vor duce la pronuntarea hotararii de catre instanta.
[ link extern ]
Conform legiilor in vigoare nu tin de sanse si de cine instrumenteaza interpretat..
armys a scris:

[ link extern ]
Conform legiilor in vigoare nu tin de sanse si de cine instrumenteaza interpretat..


Este parerea dvs .. insa nu este general valabila ...
Recuperare Grupa 1 de munca S.N. TRANSPORT FEROVIAR DE MARFÃ CFR MARFÃ S.A. -SUCURSALA TRANSILVANIA- CLUJ NAPOCA

Intrebare, dupa anul respectiv ce se regaseste ca fost concediat la nivel national din SNTFM cu lipsa si a 5 ani de cotizatii .. fara consiliere psihiatru :love1:?!:love1:
:offtopic:
Poate ne explicati mai clar ceea ce doriti de fapt ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Apel admis Ovidiu Stanciu Ovidiu Stanciu Am o hotarare judecatoreasca din Bihor prin care sunt reincadrat in munca si am dreptul la celelate drepturi salariale,nu au fost platite de angajator (CFR ... (vezi toată discuția)
Bună ziua. În vederea stabilirii vechimii în grupa de muncă, ... Lonerider Lonerider Bună ziua. În vederea stabilirii vechimii în grupa de muncă, loc de muncă încadrat în grupa a I-a de muncă (înainte de 2001), am solicitat, ... (vezi toată discuția)
Reducerea varstei de pensionare pentru femei, activitate in grupa i de munca echivalata conditiilor speciale caty61 caty61 Buna ziua Sunt nascuta pe 14 iunie 1961, am lucrat in perioada 1979-1980 la IPRS Baneasa, apoi la CFR Marfa dupa cum urmeaza: In perioada ... (vezi toată discuția)