Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... procura carte de munca ITM si angajator
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

procura carte de munca ITM si angajator

sunt in litigu cu angajatorul. cartea de munca era la ITM. Pentru a o recupera ar trebui sa merg la ITM si apoi la angajator pentru a mi-o inchide. Cum as putea face sa nu nu ajung eu la angajator? Pot da o procura unui prieten si ce ar trebui sa contina procura?
Multumesc frumos!
Carnetul de munca se inchide de catre ITM la 01.01.2011 cu inregistrarile aferente abrogarii Decretului nr.92/1976 ...
Puteti mandata pe cineva sa se ocupe de ridicarea carnetului dvs de munca ....
Multumesc frumos! Deci pot mandata si nu trebuie sa mai vin cu el la fostul angajator pentru a fi inchis nu>
Zi frumoasa!