avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 534 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... procura carte de munca ITM si angajator
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

procura carte de munca ITM si angajator

sunt in litigu cu angajatorul. cartea de munca era la ITM. Pentru a o recupera ar trebui sa merg la ITM si apoi la angajator pentru a mi-o inchide. Cum as putea face sa nu nu ajung eu la angajator? Pot da o procura unui prieten si ce ar trebui sa contina procura?
Multumesc frumos!
Cel mai recent răspuns: iosif.kramar , utilizator 13:38, 10 Octombrie 2011
Carnetul de munca se inchide de catre ITM la 01.01.2011 cu inregistrarile aferente abrogarii Decretului nr.92/1976 ...
Puteti mandata pe cineva sa se ocupe de ridicarea carnetului dvs de munca ....
Multumesc frumos! Deci pot mandata si nu trebuie sa mai vin cu el la fostul angajator pentru a fi inchis nu>
Zi frumoasa!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inchidere carnet de munca dianatransparency dianatransparency Buna ziua, Am si eu o problema. Ce fac in acest caz: - ridicare carnet de munca in data de 05.10.2011 de la ITM - carnetul de munca a fost inchis - ... (vezi toată discuția)
Carte de munca dorina58 dorina58 Buna ziua, doresc sa stiu care sunt pasi de urmat in urmatoarea situatie: la solicitarea eliberari cartii de munca , am constatat ca nu sunt facute ... (vezi toată discuția)
Vechime carte de munca victor sorin victor sorin Buna ziua , din motive mai mult sau mai putin obiective nu am consemnate in cartea de munca toate perioadele lucrate , acestea putind fii dovedite doar prin ... (vezi toată discuția)