Forum Discuţii juridice Executare silită neplata abonament telefonie mobila
Discuție deschisă în Executare silită

neplata abonament telefonie mobila

in urma unui contract cu [editat] am primit de platit 500 lei dar eu iam sunat si leam spus ca nu mai pot plati si ii rog sami inchida numaru platind mereu abonamentu mai mult decit era 5 euro mereu plateam 11 15 euro fara sa vorbesc am renuntat nu am mai folosit abonamentu mai aveam 4 luni acum dinsi ma forteaza sa platesc ce pot face
gi-jane2, moderator
Solicitati, in scris,operatorului de telefonie mobila incetarea contractului(daca s-a implinit perioada contractuala) si achitati-va obligatiile restante.
ContSters145448, utilizator
De retinut: cu acesti operatori de telefonie mobila si nunumai...orice regie autonoma... Orice comunicare o faceti catre ei ( de ex. Reziliere de contract , atentionare de orice fel..) imperativ trebuie facuta scris cu confirmare de perimire.. Altfel nu puteti dovedi nimic din ce ati vb cu ei.
Ei inregistreaza convorbirile care sunt in favoarea lor.
Vb din proprie experienta.... Dar am am avut un consilier juridic bun..si le-am " tras-o"... Se asteapta ca toti sa fim tampiti si sa platim toate aberatiile lor.
~ Conținut șters la cerere ~