Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... scutire impozit
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

scutire impozit

Buna seara. Am o casa la tara, careia i-am izolat de curand peretii exteriori si am schimbat tigla de pe casa deoarece cea veche era deteriorata. Pentru aceste renovari pot fi scutit de impozitul pe locuinta, la anul?(anul acesta am platit deja impozitul). Va multumesc.
Domnule Alex_Munteanu, ai inteles gresit... Cunosc colegi din aceasta casta care incalca legea cu dezinvoltura, nu in sensul ca nu-si platesc darile catre stat, sustin neadevaruri si castiga pentru acest lucru in dispretul legii, dau un singur exemplu-dreptul proprietatii!