avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1909 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general contabilitate
Discuție deschisă în Contabilitate în general

contabilitate

buna ziua sunt administrator la un sc platitor de tva .eu depun declaratiile la 3 luni si contabila mea e plecata din tara pt 6 luni si va intreb daca pot sa depun acum declaratiile si cum sa fac actele imi sunt nelucrate .
Cel mai recent răspuns: adlala , utilizator 15:35, 11 Octombrie 2011
angajati un contabil pe perioada determinata
Corect e sa va gasit un alt contabil care sta in tara si sa inregistreze actele contabile la
timp si ptr.a depune Declaratiile si Decont TVA in termen,pentru ca amenzile sunt f.mari.
dar nu pot sa le depun si apoi cand vine ea le regleaza la sf anului?cum sa fac?nu vreau sa dau nimanui nu am angajati
@clauditza2208.Decontul de TVA-300-trim.III.trebuie neaparat depus la Finanate cu discheta pana la data de 25.10.2011.In calitate de administrator poti sa-l intocmesti si tu,da un
telefon la un prieten si se rezolva.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Decont tva 300 Tasi Tasi PFA platitor de TVA primeste de la un contabil (neplatitor de TVA) o factura emisa in iulie pt serv. prestate de catre contabil catre PFA (valoarea TVA de pe ... (vezi toată discuția)
Acte gãsite dupã depunerea declarațiilor Qimer Qimer Mi-au fost predate azi mai multe facturi din luna septembrie, dar între timp am depus declaratiile 300 și 100 (cu depunere trimestrială). Care ar fi ... (vezi toată discuția)
E nevoie de angajarea unui contabil? emilia73 emilia73 Societate comerciala fara activitate, fara angajati.Doar cu actele de consituire pana acum.Trebuie sa depuna acum, in aprilie declaratia 100 si declaratia ... (vezi toată discuția)