Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... ASIGURAREA OBLIGATORIE
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

ASIGURAREA OBLIGATORIE

Sunt persoana cu handicap si va implor sa imi spune-ti si mie daca mai este asigurarea locuintelor obligatorie in 2012 ,deoare eu am incheiat-o pentru anul 2011 in decembrie 2010 si imediat trebuie sa fac asigurarea pe 2012 dar am o situatie materiala precara Va multumesc anticipat DUMNEZEU SA VA BINECUVINTEZE PENTRU AMABILITATEA DE CARE DA-TI DOVADA
Da, asigurarea este obligatorie si in 2012. Va fi obligatorie pana in momentul in care legea va spune altfel.
Multumesc din suflet pentru raspuns DUMNEZEU SA VA BINECUVINTEZE
Acest subiect a fost discutat si aici:
www.avocatnet.ro/content/for...
Dat fiind faptul ca sunteti o persoana cu posibilitati limityate va recomand sa va adresati primariei din localitatea in care locuiti pt a fi inscris pe lista cu persoane asistate, pt care asigurarea obligatorie o plateste primaria.