Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Asigurarea obligatorie a locuintei
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Asigurarea obligatorie a locuintei

Nu pot plati polita obligatorie deoarece sunt in somaj, si am o indemnizatie de 625 lei ? Cu ce drept ma poate amenda statul roman, ca si cetatean roman, daca in momentul de fata nu am vnituri mai mari, si nu-mi da posibilitatea sa beneficiez de un loc de munca la varsta mea de 53 de ani? Somerii ar trebui scutiti de multe plati, dar probabil trebuie sa ma adresez la CEDO. Deci, vor fi amendati cei care nu-si pot plati asigurarea de 20 Euro ?
Stiu ca aveti dreptate, stiu ca legiile sunt strambe in tara noastra, iar sistemul social la pamant. Alaturat va atasez niste link-uri dupa avocat net, daca nu sunt lamuritoare pt dvs, dati cautare "asigurare obligatorie locuinta"veti avea mai multe informatii. Pt 80-90lei nu se merita sa platiti amenda de 500 lei. Amenzile vor fi debitate la impozite si taxe pe rolul dvs fiscal in caz de neplata. Va doresc din suflet numai bine!

www.avocatnet.ro/content/for...