Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... termene diferite
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

termene diferite

Intr-un proces de divort ,s-au depus doua actiuni in doua orase diferite.In orasul Bucuresti respectiv GIURGIU.termenele au fost Bucuresti septembrie,Giurgiu octombrie 20.Instanta de la Bucuresti a stabilit competenta sa judece instanta de la giurgiu.La giurgiu ptr. dosarul venit de la bucuresti s-a stabilit termen in ianuarie.pot face o cerera catre instanta sa judece dosarele impreuna latermenul din octombrie 20?
Faceti cerere pt conexare. Cand se judeca, ramane de vazut.
termnul este pe 18.10.2011.cererea trebuie facuta pana atunci sau in fata instantei la termenul din 18?
Direct in sedinta. Sa aveti pregatit numarul celalalt de dosar, sa il spuneti instantei. Apoi ramane in pronuntare si veti fi citati.