Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salariul in revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salariul in revisal

Buna ziua !

Am discutat cu doi salariati de la ITM care mi-au dat raspunsuri diferite vizavi de inscrierea salariilor salariatilor in REVISAL.
Mai exact, unul mi-a spus ca trebuie trecut si salariul initial ( cel de la angajare) si apoi cel actual , a doua parere fiind ca trebuie inregistrat doar salariul din momentul de fata .

Va rog sa ma ajutati cu un raspuns ! Multumesc anticipat !
se trece doar salariul de la 01.08.2011.
dory09 a scris:

Buna ziua !

Am discutat cu doi salariati de la ITM care mi-au dat raspunsuri diferite vizavi de inscrierea salariilor salariatilor in REVISAL.
Mai exact, unul mi-a spus ca trebuie trecut si salariul initial ( cel de la angajare) si apoi cel actual , a doua parere fiind ca trebuie inregistrat doar salariul din momentul de fata .

Va rog sa ma ajutati cu un raspuns ! Multumesc anticipat !

In principiu, se trec datele existente la 01.08.2011 cand a intrat in vigoare HG nr.500/2011 ... parerile sunt impartite in acest sens... sunt angajatori care au introdus date de la 01.01.2011, intrucat perioada cuprinsa intre 01.01.2011 - 01.08.2011 nu exista inregistrata nicaieri ...