avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 487 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salariul in revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salariul in revisal


Buna ziua !

Am discutat cu doi salariati de la ITM care mi-au dat raspunsuri diferite vizavi de inscrierea salariilor salariatilor in REVISAL.
Mai exact, unul mi-a spus ca trebuie trecut si salariul initial ( cel de la angajare) si apoi cel actual , a doua parere fiind ca trebuie inregistrat doar salariul din momentul de fata .

Va rog sa ma ajutati cu un raspuns ! Multumesc anticipat !
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:09, 11 Octombrie 2011
se trece doar salariul de la 01.08.2011.
dory09 a scris:


Buna ziua !

Am discutat cu doi salariati de la ITM care mi-au dat raspunsuri diferite vizavi de inscrierea salariilor salariatilor in REVISAL.
Mai exact, unul mi-a spus ca trebuie trecut si salariul initial ( cel de la angajare) si apoi cel actual , a doua parere fiind ca trebuie inregistrat doar salariul din momentul de fata .

Va rog sa ma ajutati cu un raspuns ! Multumesc anticipat !


In principiu, se trec datele existente la 01.08.2011 cand a intrat in vigoare HG nr.500/2011 ... parerile sunt impartite in acest sens... sunt angajatori care au introdus date de la 01.01.2011, intrucat perioada cuprinsa intre 01.01.2011 - 01.08.2011 nu exista inregistrata nicaieri ...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salarii si sporuri in revisal cf hg 500/2011 floribel2 floribel2 are cineva un raspuns oficial de la itm referitor la salarii si sporuri care se trec in revisal:cele valabile la 01.08.2011 sau la 01.01.2011? (vezi toată discuția)
Problema revisal tiku1985 tiku1985 Buna ziua, Va rog sa imi spuneti daca in revisalul conform HG 500/2011 salariul trebuie completat de la angajarea salariatului sau doar modificarile aduse ... (vezi toată discuția)
Trecerea salariului in revisal dumi32 dumi32 Buna ziua vreau sa ma lamuriti si pe mine cu un lucru, trebuie sa trecem in Revisal salariul angajatilor pe care il are din 1.01.2011 pana in prezent sau cum? ... (vezi toată discuția)