Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Dupa cat timp pot da de permis?
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Dupa cat timp pot da de permis?

Aplică inculpatului pedeapsa accesorie a interzicerii drepturilor prevăzute de art. 64 lit. a teza a II-a şi b Cod penal, iar în temeiul art. 71 alin. 5 Cod penal, dispune suspendarea executării pedepsei accesorii, pe durata termenului de încercare de 2 ani şi 2 luni.
dupa implinirea unui an de la raminerea definitiva a sentintei de condamnare
La implinirea unui an de la ramanerea definitiva si irevocabila a hotararii judecatoresti de condamnare cu suspendare a dv, puteti depune actele pt obtinerea unui nou permis.