Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... ordonanta
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

ordonanta

buna ziua
am primit o ordonanta de la parchetul Gaesti,in care scrie ca am iesit de sub urmarirea penala.
am fost cercetat pentru art 85 lin 1.
am condus o masina neinmatriculata care nu avea motor.in ordonanta scrie ca nu se considera autovehicul deoarece nu putea fi autopropulsata.am fost tractat.
nu scrie nimic de nici o amenda sau de retinere a permisului in acea ordonanta.
o sa primesc inapoi permisul?in aceasta perioada am circulat cu dovada,pe care o prelungeam.
va multumesc!
da..din moment ce nu ati savarsit infractiune
multumesc
inca o intrebare
am fost azi la politia rutiera la pitesti,unde apartin eu si mi s-a zis sa ma duc la politie la targoviste,pt ca fapta s-a intamplat in gaesti.nu stiu ce sa mai cred.un prieten politist mi-a zis ca e la pitesti,de la pitesti ca e la targoviste.unde e permisul meu?