avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 838 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... ordonanta
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

ordonanta

buna ziua
am primit o ordonanta de la parchetul Gaesti,in care scrie ca am iesit de sub urmarirea penala.
am fost cercetat pentru art 85 lin 1.
am condus o masina neinmatriculata care nu avea motor.in ordonanta scrie ca nu se considera autovehicul deoarece nu putea fi autopropulsata.am fost tractat.
nu scrie nimic de nici o amenda sau de retinere a permisului in acea ordonanta.
o sa primesc inapoi permisul?in aceasta perioada am circulat cu dovada,pe care o prelungeam.
va multumesc!
Cel mai recent răspuns: TZEPU , utilizator 23:14, 11 Octombrie 2011
da..din moment ce nu ati savarsit infractiune
multumesc
inca o intrebare
am fost azi la politia rutiera la pitesti,unde apartin eu si mi s-a zis sa ma duc la politie la targoviste,pt ca fapta s-a intamplat in gaesti.nu stiu ce sa mai cred.un prieten politist mi-a zis ca e la pitesti,de la pitesti ca e la targoviste.unde e permisul meu?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cand o sa primesc inapoi permisul? TZEPU TZEPU pe 14 septembrie am condus un aro neinmatriculat pe DN7,fiind tractat de un prieten.aro acela era radiat,nu avea motor,acesta fiind demontat demult.am condus ... (vezi toată discuția)
Autovehicule nesupuse inmatricularii NELUL NELUL Care sunt autovehiculele nesupuse inmatricularii sau unde le gasesc? (vezi toată discuția)
Competenta parchet in cazul trecerii prin punctul de frontiera cu numere nevalabile Costinel Burca Costinel Burca Am fost la Vidin sa fac ITP-ul si asigurarea unei masini inmatriculate in Bulgaria si cand am ajuns acolo un nene mi-a spus ca daca nu am cartea mare a masinii ... (vezi toată discuția)