avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1536 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Zile libere platite in caz de deces cumnat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Zile libere platite in caz de deces cumnat

Buna ziua.
Va rog sa-mi spuneti daca beneficiez de vreo zi libera in caz ca a decedat cumnatul meu?
Dar in cazul socrilor mei, au vreo zi libera in caz ca a decedat sotul fiicei lor?
In lege am vazut ca se specifica frati/surori/socrii..dar nimic de cumnati sau alte grade de rudenie.
Cel mai recent răspuns: ContSters193759 , utilizator 15:56, 11 Octombrie 2011
Ceea ce va intereseaza trebuie sa fie stabilit prin Contractul colectiv de munca la nivel de unitate si/sau in Regulamentul de organizare si functionare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Prevederi ccm marianabanulici marianabanulici in contractul colectiv de munca exista un articol care spune ca \\"un salariat are dreptul la 5 zile libere platite in cazul decesului , ... (vezi toată discuția)
Grad de rudenie Ildyke Ildyke Buna.ce grad de rudenie este intre MINE sí SOACRA?multumesc (vezi toată discuția)
Buna ziua, sunt divortata si vaduva. zilele trecute a decedat ... artinteriorcluj artinteriorcluj Buna ziua, sunt divortata si vaduva. zilele trecute a decedat socrul meu. Beneficiez de 3 zile concediu pentru evenimente deosebite in familie? Multumesc. (vezi toată discuția)