Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Zile libere platite in caz de deces cumnat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Zile libere platite in caz de deces cumnat

Buna ziua.
Va rog sa-mi spuneti daca beneficiez de vreo zi libera in caz ca a decedat cumnatul meu?
Dar in cazul socrilor mei, au vreo zi libera in caz ca a decedat sotul fiicei lor?
In lege am vazut ca se specifica frati/surori/socrii..dar nimic de cumnati sau alte grade de rudenie.
Ceea ce va intereseaza trebuie sa fie stabilit prin Contractul colectiv de munca la nivel de unitate si/sau in Regulamentul de organizare si functionare.