Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... certificat mostenitor
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

certificat mostenitor

detin un certificat de mostenitor pentru bunurile imobile ramase in urma decesului parintilor (la succesiune urmasii surorii mele decedate au renuntat)
dupa un timp am constat ca mama mea mai detinea impreuna cu o sora a sa alte bunuri imobile mentionate intr-un titlu de proprietate - cele doua fiind mentionate in acel titlu de propritate ca urmase ale titularului de drept (tatal lor decedat la data acordarii acelui titlu de proprietate)
Acum la succesiunea pentru bunurile mentionate in acel titlu de proprietate se vor prezenta urmasii surorii mamei mele si eu ca mostenitor al mamei mele sau si urmasii surorii mele care la succesiunea mai sus mentionata au renuntat.
Va prezentati dvs si urmasii surorii mamei dvs. Renuntarea este pentru tot, nu se poate renunta numai pentru o parte din mostenire.