Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general verificarea erorilor
Discuție deschisă în Contabilitate în general

verificarea erorilor

as dori sa stiu daca atunci cand se intocmeste bilantul contabil la sf de an ,se poate depista daca s-a facut vreo greseala in registrul de casa,raportul de gestiune,etc,sau orice eroare de vede la sf fiecarei luni cand sunt predate documentele contabilei
Din bilant nu se pot depista erori de genul celor descrise de Dvs. mai sus. Daca exista erori pe soldurile conturilor, nu va puteti da seama decat daca actele sunt verificate sau soldul este atipic si atunci va puneti intrebarea "ce-i aici?".
Dar care este contabilul care doar inregistreaza actele si nu le mai verifica inca o data?:O

Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal