Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita de la leasing
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita de la leasing

Am returnat masina firmei de leasing si dansii mi`au trimis o factura de 6000 RON la o datorie de 2100 RON, reprezentand restante la rate , factura cu care nu am fost de acord si le`am comunicat-o telefonic .Dupa o tacere de 1 an m`am trezit cu o somatie de la executorul judecatoresc si un titlu executoriu pe suma respectiva +cheltuielile de executare si onorariul executorului..
As dori sa aflu cum pot contesta executarea pe suma respectiva si , mai ales, cum pot contesta suma ceruta de firma de leasing- pentru ca este enorma...
Ce pot pati legal tinand cont ca nu am venituri si nici bunuri personale? Exista posibilitatea de a ajunge la o intelegere cu executorul pt o esalonare a datoriei pe o perioada de timp? 'Multumesc!
Puteti face contestatie la executare, in termen de 15 zile de la data primirii somatiei.