Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... pensie alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

pensie alimentara

buna seara,
daca nu s-a cerut o pensie alimentara la data cererii reincredintarii minorului,si nu a fost pronuntata nici o hotarire in legatura cu pensia alimentara se poate sa fiu trimisa in judecata acum si mai ales sa m-i se ceara bani si din urma pentru pensia alimentara?
va multumesc
faptul ca instanta nu a hotarat asupra pensiei alimentare este o grava eroare a instantei! pensia de intretinere este obligatoriu de stabilit si este datorata minorului. Bineanteles ca , oricand puteti fi data in judecata pentru asta! Sa inteleg ca suntei mama:stunned:
da sint mama care din pacate sufera in urma unor bunici care mi-au intors copilul impotriva mea doar pentru a mai cistiga niste bani