avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 197 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... drept concediu, dupa concediu medical de 18 luni
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

drept concediu, dupa concediu medical de 18 luni

Buna ziua, va rog, ajutor in urmatorul caz:
Un salariat bugetar are concediu medical de 18 luni; concret a intrat in concediu medical din iunie 2010, si urmeaza sa vina la munca la 1 decembrie, perioada in care isi definitiveaza actele de iesire la pensie avand acest drept cf.L263/2010.DOreste plata zileleo de concediu de odihna, fiind intrerupere c.m.(la care are dreptul). La cate zile de concediu de odihna ar avea dreptul pentru anul trecut, in conditiile in care concediul medical s-a intins atat pe 2010 , 7 luni, cat si 2011 11 luni. Va multumesc. Specific, cf.legii si vechimii in munca aare dreptul la 25 zile de concediu legal.

Alte discuții în legătură

Concediu de odihna dupa concediu medical crmnradu crmnradu Buna ziua! Am o colega care in cursul acestui an a efectuat peste 180 de zile calendaristice de concediu medical, in etape, intercalat cu program redus, cod ... (vezi toată discuția)
Hg 250/92 ela_79 ela_79 Buna ziua. Sunt functionar [public din 2006. In 2010 am intrat in cic pana in 2012 martie. Tot in aceasta perioada (martie 2012), am anuntat institutia ca ... (vezi toată discuția)
Ajutati-ma va rog în legatura cu concediul de odihna... MARA MALINA MARA MALINA Lucrez in sanatate -bugetari... In data de 17.04. 2012 m-am intors din concediul de crestere a copilului de 2 ani si mi s-a spus acum ca nu am dreptul la ... (vezi toată discuția)