Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Partaj dupa divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Partaj dupa divort

buna ziua. va rog, respectuos, sa imi spuneti daca exista vreun termen limita pentru a deschide in instanta o actiune de partaj in urma divortului. va multumesc!
Nu exista un termen atata timp cat sotia locuieste in acel imobil.
Probabil ca ea il va primi in natura.
avocat_lascoschi@yahoo.com a scris:

Nu exista un termen atata timp cat sotia locuieste in acel imobil.
Probabil ca ea il va primi in natura.

Dar daca nu mai locuiesc impreuna in acel imobil,ci intr-altul dobandit tot in timpul casatoriei ???