avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1031 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... opozitie la cesiune parti sociale
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

opozitie la cesiune parti sociale

Buna
Am cesionat partile unei societati cu datorii la stat anul trecut in noiembrie.
Si m-am trezit anul asta prin aprilie cu opozitie din partea finantelor, opozitie care clar nu s-a facut in termen...
Acum cauza se judeca inca
As dori sa stiu daca s-a mai confruntat cineva cu o astfel de situatie si daca imi poate da vreun sfat sau spune cum s-a solutionat.

Multumesc.
Cel mai recent răspuns: avvalentina , utilizator 21:42, 12 Octombrie 2011
Ati facut majorarea de capital social , cooptarea de asociat si apoi cesiunea intre asociati?
Ultima modificare: Miercuri, 12 Octombrie 2011
avvalentina, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Orc av.T.M. av.T.M. Buna ziua. As dori sa vand firma cuiva insa am datorii la stat si daca as face cesiune de creanta am inteles ca Finantele ar face opozitie. Am inteles ca ar ... (vezi toată discuția)
Procedura cesiune parti sociale olden olden care este procedura scurta pentru cesionare parti sociale firma SRL exclus 30 zile publicare in M.O.F ? multumesc (vezi toată discuția)
Opozitie la cesiune parti sociale ? eugen82 eugen82 sint asociat unic in SRL si doresc sa cesionez o parte din actiuni unei alte persoane pe care am numit-o recent administrator am inteles ca cesiunea se face ... (vezi toată discuția)