Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... opozitie la cesiune parti sociale
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

opozitie la cesiune parti sociale

Buna
Am cesionat partile unei societati cu datorii la stat anul trecut in noiembrie.
Si m-am trezit anul asta prin aprilie cu opozitie din partea finantelor, opozitie care clar nu s-a facut in termen...
Acum cauza se judeca inca
As dori sa stiu daca s-a mai confruntat cineva cu o astfel de situatie si daca imi poate da vreun sfat sau spune cum s-a solutionat.

Multumesc.
Ati facut majorarea de capital social , cooptarea de asociat si apoi cesiunea intre asociati?
avvalentina, utilizator