Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Admitere INM 2009 - grile
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Admitere INM 2009 - grile

Uite ca va dau eu startul...si sper sa nu mai fi fost discutata speta asta pe forum...

Un minor de 17 ani, ziua, deschide usa unui chiosc de ziare si sustrage (din interior) cateva bunuri (nu conteaza numarul lor si nici valoarea acestora), dupa care fuge. Vanzatorul iese din chiosc alarmat si cere ajutorul oamenilor din jur pentru a prinde hotul. Un tanar mai sprinten fuge dupa hot, il prinde inainte de a traversa strada, insa surpriza..se trezeste cu un pumn intre ochi, evident din parte hotului. Ce infractiune avem:
a) Furt in concurs cu loviri
b) Talharie in forma simpla
c) Talharie in forma agravanta
ContSters30587, utilizator
b
a
Sorry...varianta c) este talharie in forma agravanta si nu continuata cum gresit am scris...viteza...
Am corectat si sus in grila
ContSters30587, utilizator
:wave:

imi place demersul ... :)
dislexic, utilizator
Merg pe c.
Motive: e vorba de talharie pentru a pastra produsul infractiunii si in forma agravata, caci este intr-un loc public.