avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 760 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Plata CAS pt.program de 2 ore/zi
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Plata CAS pt.program de 2 ore/zi

Buna ziua ! In perioada (oct.2005-sep.2008)am lucrat la o firma part/time 2 ore /zi si nu stiu daca a fost platit CASul. Daca nu a fost platit pot sa-l platesc eu ? Fac aceasta pentru vechimea in munca. Va rog daca aveti solutii ! Am fost incadrat cu salariul minim cu studii superioare. Avetii idee cat ar fii de plata pe luna. Va multumesc anticipat ! S V
Cel mai recent răspuns: grandanat , utilizator 15:15, 15 Octombrie 2011
tudorvaleriu a scris:

2. Ce este "10 mil. pe 2005 si 25 mil.pe 2008"?

2005 - 310 lei(salariul minim pe ec) * 31.5% * 12 = cca 10 mil
2010 - 600 lei * 31.3% * 12 = cca 25 mil


1. Daca spuneti care este acel articol de lege va dau 10 cu felicitari.

Art3 OUG 94 2010. Dar era valabil pana la finele anului 2010 deci nu mai e de actualitate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Instiintare de plata retroactiva pfa norma de venit MikePort MikePort Buna, Situatia mea este urmatoarea: - 2000 - 2006 - Angajat cu carte de munca - din ianuarie 2007 am PFA norma de venit - in 2008 am fost si angajat si ... (vezi toată discuția)
Plata c a s retroactiv ivanov cristina ivanov cristina Buna ziua As dori un raspuns la urmatoarea intrebare.Trebuie sa platesc CAS in cazul meu , in anul 2003 am infiintat PFA am platit la stat toate taxele dar la ... (vezi toată discuția)
Ce pot sa fac ,va rog din suflet sfatuitima giovana giovana in anul 2004 mi-am deschis o autorizatie de pers. fizica autorizata, ca taximetrist. in anul 2006 am mers la directia muncii sa-mi platesc retroactiv din urma ... (vezi toată discuția)