Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Plata CAS pt.program de 2 ore/zi
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Plata CAS pt.program de 2 ore/zi

Buna ziua ! In perioada (oct.2005-sep.2008)am lucrat la o firma part/time 2 ore /zi si nu stiu daca a fost platit CASul. Daca nu a fost platit pot sa-l platesc eu ? Fac aceasta pentru vechimea in munca. Va rog daca aveti solutii ! Am fost incadrat cu salariul minim cu studii superioare. Avetii idee cat ar fii de plata pe luna. Va multumesc anticipat ! S V
tudorvaleriu a scris:

2. Ce este "10 mil. pe 2005 si 25 mil.pe 2008"?

2005 - 310 lei(salariul minim pe ec) * 31.5% * 12 = cca 10 mil
2010 - 600 lei * 31.3% * 12 = cca 25 mil

1. Daca spuneti care este acel articol de lege va dau 10 cu felicitari.

Art3 OUG 94 2010. Dar era valabil pana la finele anului 2010 deci nu mai e de actualitate.