Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... copil
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

copil

sunt divortata iar fostul sot are dreptul de a lua fetita de 2 ori pe luna
are 3 ani si nu vrea sa mearga cu el Plange de cate ori il vede
El ma ameninta ca o v-a lua cu executorul fortat
Copilul nu e o mingie de fotbal dar el nu intelege
Se poate sa o i-a fortat?
Cu executorul,fortat,nu prea poate sa o ia,dar nu este imposibil.
POate ar ajuta ca sa nu va ganditi la sot, sa va ganditi la copil. E bine pentru ea sa mearga cu tatal.
Discutati cu el si lucrati impreuna asa incat fata sa accepte relatia cu tatal.
De exemplu, iesiti impreuna in parca, tatal merge si o da in leagan la 10 metri de dv. Si asa mai departe. Dureaza ceva timp, in functie de copil, dar pe termen lung este un castig major atat pentru fata, cat so pentru parinti.