Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Fisa postului-duplicat???
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Fisa postului-duplicat???

Va rog daca se poate sa-mi spuneti ce se poate face cu fisa postului duplicat in cazul in care a fost semnata in " alb",de mine si nu a fost semnata de angajator si mi-a fost retinuta de secretara ,ca apoi dupa citeva zile sa imi dea un alt formular care era semnat de angajator dar nu era aceeasi "fisa a postului" cu cea semnata de mine:mentionez ca rubricile referitoare la caracteristicile postului,si la program nu erau completate,deci ar putea sa scrie orice dupa ce am semnat,dar ce ar putea face cu duplicatul fisei postului?Un contract de munca individual nu se va face ?deoarece nu am primit un astfel de contract ,fiind institutie bugetara de stat!!!
matei1, utilizator
Lucrand intr-o institutie bugetara este posibil sa nu fiti personal contractant ci functionar public incadrat prin decizie de numire pe post.
Ma indoiesc ca veti ave in fisa postului trecute alte ore de program decat cele din fisa primita in momentul de fata.
Este bine sa intrebati la resurse umane ce anume s-a intamplat cu cealata fise de post si care este motivul pentru care v-a fost imanata alta pentru semnare. Puteti solicita sa va fie imanat un exemplar al fisei de post corecte.