Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... FISA POSTULUI SE INREGISTREAZA?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

FISA POSTULUI SE INREGISTREAZA?

buna ziua.
lucrez in cadrul unei primarii comunale si mi-au fost delegate atributii de resurse umane. as dori sa stiu daca fisa postului pentru fiecare angajat al primariei trebuie inregistrata in registrul primariei, sau daca nu este necesar acest lucru, si ea trebuie numai datata si semnata de ordonatorul de credite, acest lucru fiind suficient?!
Ma duce in eroare si faptul ca formatul din lege a fisei postului presupune si sa i se dea acesteia un numar..( fisa postului numarul...)
in mod normal fisele de post se inregistreaza di se dateaza confor registrului de secretariat
In mod normal, fisa postului se inregistreaza si este semnata atat de catre conducatorul institutiei, precum si de salariatul respectiv.