Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... cat dureaza sa te execute silit de la momentul ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

cat dureaza sa te execute silit de la momentul refuzului la plata BO

stie careva cam cat dureaza de la momentul in care se baga BO la plata si binenteles cu refuz cam cat dureaza pana sa te execute silit lund in considerare ca imobilul pe care il detin este deja ipotecat la o alta banca de la care am luat creditul?
va multumesc
nu puteti cesiona deoarece sunteti debitor si obligatiile nu se cesioneaza. ipoteca confera dreptul creditorului sa execute garantia indiferent cine este proprietarul imobilului
probabil nu ati intels, banca ce urmeaza sa ma execute nu este banca la care am ipotecat imobilul este o a doua banca, eu vreau sa cesionez sau sa ami prea cineva contractul de credit cu tot cu garantie cu acordul banci nr.1, ca sa nu ma execute banca nr.2 la care am BO avalizate in nume propriu, e un pic mai conplicat.