Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Dizolvare -Radiere - Lichidare SRL
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Dizolvare -Radiere - Lichidare SRL

Buna ziua,
Ma lamureste si pe mine cineva va rog....
Am un SRL infiintata in 2004. Nu a avut activitate niciodata.
In 2006 s-a deschis proces de radiere pentru nedepunerea situatiilor financiare. Bilantul contabil pe 2004, 2005, 2006.
Am platit o amenda la finante , am depus ce era de depus si mi s-a spus ca nu mai trebuie sa fac nimic, sa astept sa fie radiata. Bun...
Pe site-ul finantelor publice si registrul comertului societatea apare radiata din 31.07.2008.
Am primit acum 2 sapt de la garda financiara o "invitatie" sa depun actele firmei, stampila, bilanturi...si ce mai e cazul. Am sunat anterior sa spun ca nu ajung personal si au spus ca nu e nici o problema.A mers mama mea si....nici nu s-au uitat pe nici o hartie, nici stampila, nici certificat...nimic.A mers la finante si a dat o declaratie de inactivitate pana la sf lui august si atat. De acolo i s-a spus sa astepte lichidarea, care cica dupa radiere trebuie sa curga 6 luni.Bun.
Intrebarile mele:
1. De la data radierii...nu mai depun nimic la finante?
2. La registrul comertului trebuie sa duc ceva?
3. Garda financiara mai are vreo treaba?Imi mai cer ceva?
4. Trebuie bilant lichidator?Sau numit lichidator?
Firma este din judetul hunedoara.Nu are nici o datorie.

Am intrat...
si scrie asa... SOLUTIE - Admis
DETALII - Solutionare
Ce inseamna asta?
lorellay a scris:

Am intrat...
si scrie asa... SOLUTIE - Admis
DETALII - Solutionare
Ce inseamna asta?

Dati clik pe detalii si o sa vedeti ce se intampla in dosar, o sa gasiti numele lichidatorului, contactati-l si vedeti care e situatia.