Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... lichidare regim matrimonial
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

lichidare regim matrimonial

regimul matrimonial se lichideaza de sotul supravietuitor si mostenitori si pentru mostenirile deschise inainte de 01.10.2011?
Eu as zice ca fiind un raport juridic nascut anterior datei intrarii in vigoare a noului cod ,sunt aplicabile vechile dispozitii.