Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Revisal-salariu realizat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Revisal-salariu realizat

Buna ziua,daca salariul realizat difera intr-o luna(din cauza co medical sau odihna) fata de salariul de incadrare (cel din c.i.m)se modifica salariul brut din revisal?
Nu, ramane inscris salariul de incadrare din CIM.
asa am procedat am lasat brutul din cim, nu am modificat brutul din revisal chiar daca realizatul/brutul e altul pe stat din cauza co,medical sau cfp.
Am intrebat pt ca la cei carora le trec si sporurile lunar au realizatul mai mic si per total salariu brut + spor este mai mare in revisal si mai mic in stat (din cauza realizatului)
Multumesc!
alexandra24, utilizator