Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... DEMISIE DUPA SUSPENDARE
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

DEMISIE DUPA SUSPENDARE

ultima zi de susupendare a fost 17.10,eu trebuie azi sa inchei suspendarea in revisal, angajatul si a depus azi demisia,pot sa-i inchei contractul cu data de azi?
Daca angajatorul nu doreste ca salariatul sa efectueze perioada de preaviz prevazuta in CIM atunci ii puiteti inceta CIM cu data de azi.