Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate AUTOTURISM SUSPECT DE IEFTIN
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

AUTOTURISM SUSPECT DE IEFTIN

Buna ziua!Am gasit pe net in Romania o masina din 2004 la un pret suspect de ieftin,vanzatorul spune ca locuieste in Rep Moldova si vrea sa ne intalnim sapt viitoare.EU AM UN PRIETEN CARE DUPA CE A CUMPARAT O MASINA ,A DOUA ZII A VENIT POLITIA SA O RIDICE PT CA ERA FURATA .CUM POT VERIFICA DACA MASINA ESTE FURATA SAU ARE PROBLEME CU ACTELE?
MULTUMESC!
cereti copie de pe acele acte si verificati la politia rutiera daca figureaza ca fiind furata
OK1 AM INTELES.Dar daca eu ajung cu ea acasa si cel de la care vanzatorul a cumparat-o(cel trecut in acte) o da furata ,cunosc niste oameni care se ocupa cu asa ceva.
Acesta este un risc daca cumparati prin intermediari , de ce nu vo vinde propirtaru direct , sau inputernicire notariala data de propietar catre intermediar pentru ai vinde masina in cauza, si asa este riscant( dupa parerea mea) intru cit nu este din tara ,