Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Suma minima contract inchiriere garsoniera
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Suma minima contract inchiriere garsoniera

Buna ziua,

As dori sa stiu care este suma minima care poate fi stipulata intr-un contract de inchiriere ce va fi declarat la Administratia Financiara. Mentionez ca persoana care va locui in chirie este cetatea non-ue. Contractul de inchiriere trebuie inregistrat pentru a se obtine viza de sedere temporara (in prezent este student anul 2 la o facultate din Bucuresti).

Va multumesc mult pentru ajutor.

nu exista o suma minima stabilita legal.
Multumesc!